SPRAWDŹ NASZ BLOG PODRÓŻNICZY: DoZwiedzenia

Header Bg Front

Port morski w Helu

nad samym morzemDodaj do ulubionych
Kontakt ul. Wiejska 24
84-150 Hel

tel.: 58 675 06 18

Opis

Kolejne modernizacje przez rząd II Rzeczypospolitej w latach 1924-1925 i 1929-1933 doprowadziły do uzyskania konkretnej konstrukcji i powierzchni.

Na terenie portu znajdują się przedsiębiorstwa połowowe oraz budynki i hale niezbędne do funkcjonowania przetwórstwa rybnego. Nasz port daje schronienie kutrom oraz łodziom rybackim, a także pełni funkcję przystani dla wodolotów i statków wycieczkowych. W porcie swoje miejsce ma także przystań jachtowa z zapleczem gastronomiczno-sanitarnym i placówką odprawy granicznej.

Przy wejściu do portu znajduje się ufundowany w 1985 roku rybacki krzyż wotywny, ozdobiony sprzętem żeglarskim. Na metalowym trzonie znajduje się napis: „Ten Krzyż nadzieją tych braci, którzy wyszli w morze, a nie wrócili i tych, którzy wychodzą aby szczęśliwie wracali”.

Lokalizacja

Hel
ul. Wiejska 24, 84-150 Hel

POLECANE MIEJSCA

noclegi w Mikołajkach

Pokoje Gościnne "Magia Smaku"

Przytulne miejsce blisko centrum miasta, choć odrobinę na uboczu. Gwarantuje ciszę i spokój a zarazem świetne dojście do kluczowych atrakcji. Jeśli interesują Cię tanie noclegi w Mikołajkach, Magia Smaku będzie idealnym rozwiązaniem na wypoczynek w krainie Tysiąca Jezior

uzdrowisko Eden w Ciechocinku

Wypoczynek w Sanatorium Eden Ciechocinek

Jedyne takie miejsce, gdzie turnusy rehabilitacyjne i lecznicze łączą się z udanym i niezapomnianym urlopem. Jako miejscowość obfitująca w świeże powietrze, niemal kompletny brak przemysłu, mnóstwo pozytywnej energii - trudno wymarzyć bardziej odpowiedniej oferty. Jeśli więc interesuje Cię wypoczynek Ciechocinek to Eden jest uzdrowiskiem, w którym znajdziesz wysoki, hotelowy standard wypoczynku połączony z wszystkimi udogodnieniami niezbędnymi dla kuracjuszy wzbogaconymi o udogodnienia takie jak własna tężnia, grota solna czy kriokomora. Koniecznie odwiedź naszą ofertę.

 

×

Korzystamy z Cookies. Przeglądając stronę zgadzasz się na zapis Cookie na Twoim urządzeniu